تشخیص هپاتیت D

تشخیص هپاتیت D

در مقالات قبلی توضیحاتی در رابطه با هپاتیت نوع a، نوع c و نوع b داده شده است در این مقاله توضیحاتی در رابطه با هپاتیت نوع D علائم آن و تشخیص آن داده می شود تا در این زمینه اطلاعات لازم را کسب نمایید . این نوع هپاتیت از طریق تماس با خون آلوده منتقل می شود . این نوع هپاتیت زمانی اتفاق می افتد که یک عفونت با هپاتیت B همراه باشد . در زیر به برخی از علائم این هپاتیت اشاره شده است .

هپاتیت D

هپاتیت D

علائم هپاتیت D

در بسیاری از موارد این نوع هپاتیت دارای نشانه و علائم خاصی نمی باشد . درد مفاصل، زرد شدن پوست، حالت تهوع و استفراغ، خستگی، تیره رنگ بودن ادرار، درد شکم و معده از نشانه های بارز این هپاتیت می باشد .

در صورت مشاهده علائم فوق هر چه سریعتر به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید، برای تشخیص دقیق پزشک آزمایشاتی را در نظر می گیرد که انجام این آزمایشات دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد. انجام آزمایشات در نظر گرفته شده باید در یک آزمایشگاه مجهز باشد . عزیزان شهر اصفهان  که خواهان انجام آزمایشات خواستی می باشند می توانند به آزمایشگاه قاضی عسگر، آزمایشگاه در اصفهان مراجعه نمایند . این آزمایشگاه مجهز به جدیدترین تجهیزات روز دنیا و کادر پزشکی مجربی می باشد . یکی از آزمایشاتی که برای تشخیص دقیق هپاتیت D برای بیمار در نظر گرفته می شود آزمایش خون است این آزمایش می تواند آنتی‌بادی‌های آنتی‌هپاتیت D را در خون مشخص کند در صورتی که در جواب آزمایش آنتی بادی هایی در خون مشاهده شود بدین معنی می باشد که فرد در معرض این ویروس قرار گرفته است .

در مواردی که پزشک به آسیب دیدگی کبد مشکوک بود یک تست عملکری برای تشخیص دقیق تر برای بیمار در نظر گرفته می شود این تست یک نوع آزمایش خون است که با اندازه گیری آنزیم های کبدی ، میزان پروتئین و بیلی روبین عملکر کبد و سلامت آن ارزیابی می شود .

درمان هپاتیت D

متاسفانه در حال حاضر طبق تحقیقات انجام شده در این زمینه برای هپاتیت D حاد و مزمن درمانی شناخته نشده است . استفاده از داروهای ضد ویروسی به نظر می رسد در درمان عفونت HDV بی تاثیر باشد . برای کنترل این نوع از هپاتیت داروهایی توسط پزشک تجویز می شود که باید به طور مرتب مصرف شود ممکن است دارویی به نام اینترفرون به منظور جلوگیری از گسترش ویروس تجویز شود .

در افرادی که مبتلا به هپاتیت D هستند ممکن است با چه عوارض بلند مدتی روبرو شوند ؟

به منظور جلوگیری از آسیب رسیدن به کبد تشخیص زود به هنگام این نوع هپاتیت بسیار ضروری و لازم می باشد . در صورتی که علائم این بیماری را مشاهده کردید و مشکوک به هپاتیت هستید حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید ، احتمال بروز عوارض درصورتی که بیماری درمان نشود بسیار بیشتر می باشد . احتمال بروز سیرزو، بیماری کبد، سرطان کبد در افرادی که به هپاتیت D مزمن مبتلا هستند نسبت به افرادی که به نوع حاد این نوع هپاتیت مبتلا هستند بیشتر می باشد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =